marinalarcom logo mavi 1

Neden Marinalar.com?

Bir marina yetkilisiyseniz; Marinalar.com’un ücretsiz paketiyle marinanızı sergileyin ve geniş topluluk ağımıza bağlanın. Marina profilinize sahip olmak ve avantajları hakkında bilgi için bize ulaşın.

Tekne sahibi, kaptan veya yat turizmini tercih eden bir kullanıcıysanız; rotanızdaki marinaların harita konumu (navionics, google, windy), hava durumu, telsiz frekansı, sağladığı hizmet ve imkanları, hatta civarındaki tesis ve imkanlara kadar geniş bir bilgi kütüphanesine tek dokunuşla erişirsiniz.

arkas 2019

Marinalar.com Nedir?

Google’a göre seyahat edeceklerin %75’inden fazlası araştırma, planlama ve rezervasyonlarını internet üzerinden servislerle gerçekleştiriyor. Yatçılar da aynı şekilde, gezilerini önceden planlarken online servisleri her gün daha fazla kullanıyor.

Marinalar.com, başlangıçta sadece “Türkiye’deki marinaların lâyığıyla listelenmesi” fikriyle başladıysa da, gelen talepler ve ihtiyaçlarla şekillendi ve rezervasyonlarda her marinanın farklı bir usul izlediğini görünce bir girişime dönüştü.

Kimi marina çok detaylı formlar isterken kimisiyle sadece telefondan iletişime geçilebiliyordu. Bu konuya da el atabileceğimizi düşünerek, ortak bir rezervasyon sistemi oluşturmaya başladık. Yazılımını ekibimizin sürdürdüğü çalışmalar son aşamaya geldi (Temmuz 2023).

Yakında yayına alacağımız bu sistemle, hem tekne sahiplerinin (kaptanlar ve acenteler dahil) hem de Marinalarımızın işlerini kolaylaştırmayı amaçlıyoruz.

Dünyada ve Avrupa’da benzeri sistemler olsa da, bunlar ya çok pahalı, ya da düzgün çalışmıyorlar. Böylece, Türkiye’ye has ve üzerine iyi düşünülmüş bu projeyi oluşmaya başladık.

Her geçen gün artan detaylı marina tanıtımlarını eklemeye devam ediyoruz.

Marinaların yanı sıra Haberler kısmımız da oldukça aktif 🙂 Eğer sektördeyseniz veya marinalar hakkında güncel bilgiler almak isterseniz bu bölümümüz de ilginizi çekebilir.

Kampanyalar bölümümüze de bakmadan geçmeyin. Marinaların aktif indirim ve kampanyalarını bu alanda bulabilirsiniz.

 

Sevgilerle,

Marinalar.com ekibi ⛵

 

viaport marina 06

Biz Kimiz?

Biz, denizciliğe gönül vermiş profesyonel ve amatörlerden oluşan, küçük büyüyen bir ekibiz.

İhtiyacımız olduğunda, internet üzerinden, marinalara dair standart bilgileri bulamayınca, Marinalar.com‘u hayata geçirmeye karar verdik. Yani başta kendi ihtiyacımız için oluşturduğumuz yapı büyüdükçe büyüyor!

Marinalarla ilgili birkaç sitede güzel bilgiler mevcutsa da, bunların iyi güncellenemediğini, marinalarımızın iyi tanıtılamadığını gördük. Örneğin harita standardizasyonu yoktu, web siteleri eskiydi, artık kullanılmayan telefon numaraları listelenmişti vs. Kolları sıvadık ve “madem yok ve bu bir ihtiyaç, yapılacaksa iyi olsun” diyerek bu projeyi başlattık.

Ekibimiz; İşletmeci, Turizmci, Tasarımcı, Yazılımcı ve danışmanlardan oluşuyor. Ancak hepimizin ortak paydası deniz!

 

Linkedin: linkedin.com/company/marinalarcom

Instagram: instagram.com/marinalarcom

Facebook: facebook.com/marinalarcom

Twitter: twitter.com/marinalarcom