Cannes Yat Festivali Planlandığı Gibi Gerçekleşecek

Cannes Yat Festivali Planlandığı Gibi Gerçekleşecek

Cannes Yat Festivali organizatörleri, bu yılki etkinliğin 8-13 Eylül 2020 tarihlerinde kesinlikle gerçekleşeceğini belirtmek için bir açıklama yayınladı.

Etkinliğin Yöneticisi Sylvie Ernoult, Vieux Port ve Cannes’daki, Port Canto’da gerçekleşecek Festivalle ilgili olarak “Son olaylar ışığında, haftalarca süren belirsizliğin ardından, müşterilerimiz, Cannes Şehri, ortaklarımız ve tedarikçilerimizle yoğun tartışmalar geçirdik ve yerel yetkililerle çok çalıştık, Festivalin açılışından önce son aşamaya gelmekten memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Yatçılık Festivali, 340’dan fazla motorbot ve 80 yelkenli tekneyi ağırlayacak. Bugüne kadar Fransız ve uluslararası denizcilik endüstrisindeki neredeyse tüm büyük oyuncuları içeren katılımcılar, geçen yıl başarıyla uygulanan modele dayanarak, Vieux Limanı’ndaki motorlu tekneler ve Port Canto’daki Yelken Alanı olacak şekilde Cannes’daki her iki limanı da kullanacaklar.

Covid-19 salgını bağlamında, tekneler ve stantlar Cannes Şehri ve tedarikçilerine sunulan Genel Sağlık ve Güvenlik Planına (PGSS) göre kurulacak. Plan; akış yönetimi, Festival girişleri, el dezenfektanı dağıtımı, maske takma, ortak alanların sürekli temizlenmesi ve daha fazlasını kapsıyor.