Çeşme Marina’da Gerçekleşen Arkas Aegean Link Regatta 2021 Sona Erdi

Çeşme Marina’da Gerçekleşen Arkas Aegean Link Regatta 2021 Sona Erdi

Her yıl yat yarışı dünyasında büyük bir heyecanla beklenen, EAYK (Ege Açıkdeniz Yat Kulübü), Çeşme Marina ve Arkas iş birliğinde düzenlenen Arkas Aegean Link Regatta bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu.

Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bernard Arkas “Dünyada başarılı ve benzeri etkinliklerde süreklilik esastır. 2017 yılında düzenlemeye başladığımız Arkas Aegean Link Regatta’nın sürdürülebilirliğini önemsiyoruz. Sürdürülebilirlik hayatın her anında odağımızda olması ve içinin doldurulması gereken bütüncül bir kavramdır. Bu yıl ülkece yaşadığımız doğal afetlerden ders alarak doğanın ve yaşam kaynaklarının korunması konusunda “#yeşerteceğiz” ve “#temizleyeceğiz” diyerek yarışımızın mottosu ile farkındalığı artırmak istedik. Arkas olarak 15 yıldır Çeşme koylarının temiz kalması amacıyla Turmepa ile işbirliği yapıyoruz. Esas amacı denizin kirletilmeden önce korunması olan Arkas Turmepa II teknesi sıvı ve katı atıkları teknelerden topluyor. Ayrıca geçtiğimiz aylarda ülkemizin ciğerlerine düşen koru da unutmadan yanan ormanlarımızın yeniden yeşertilmesine destek olmak amacıyla her yarışcı adına; Ege Orman Vakfı’na fidan bağışladık. Yarışımıza katılan tüm yelkenlere teşekkür ediyorum seneye görüşmek üzere” dedi.

Overall Kazananı Comet A

Çeşme Marina, Sakız Boğazı, Kara Ada ve Ilıca Koyu güzergahında IRC ve destek sınıflarında 44 teknenin katıldığı yarışta Comet A teknesini Corendon Cheese ile Lemon takip etti.

Dereceye girenlere ödülleri Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak, Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bernard Arkas tarafından verildi.

İLGİLİ:  Çeşme Marina