Çeşme Marina’ya Yeni Bir Çevre Ödülü: “Green Apple”

Çeşme Marina’ya Yeni Bir Çevre Ödülü: “Green Apple”

IC Holding ve Camper & Nicholsons Marinas ortaklığında kurulan, Ege’nin en önemli yat limanlarından biri olan IC Çeşme Marina, “Green Apple” ödülüne layık görülerek aldığı ödüllere bir uluslararası ödül daha ekledi.

Londra’da  gerçekleştirilen Green Apple Ödül Töreninde, Çeşme Marina’nın kazanmış olduğu bu prestijli ödülü Camper & Nicholsons Marinas Pazarlama Müdürü Laura Harrison kabul etti.

İLGİLİ:  Çeşme Marina

Deniz Patlıcanı Projesi

Çeşme Marina; Çeşme Sahil Güvenlik ve İlçe Tarım işbirliğiyle sürdürmekte olduğu deniz patlıcanı projesiyle, kaçak avlanan 2500’den fazla deniz patlıcanının doğal ortamlarına dönmesine katkı sağlıyor ve aynı zamanda adeta birer organik süpürge görevi gören bu canlıların marina suyu kalitesini de arttırmasına imkan tanıyor.

Kalamar Yuvası Projesi

Derin Doğa Dalış Merkezi iş birliğiyle gerçekleştirilen Kalamar Yuvası Projesiyle Çeşme Marina, kalamarların doğal yaşam ortamında gelişmesine katkıda bulunmuş, ayrıca bir dönüşüm projesi olarak hurda demirlerden resif elde ederek, Yapay Resif Projesi ile sualtı canlılarına yaşam alanı sağlamıştı.

Çeşme Marina Genel Müdürü Bora Ergezgin aldıkları ödül ile ilgili açıklamasında şunları ifade etti: “Green Apple Uluslararası Şampiyonluğu, Çeşme Marina’nın genel anlamda 8., çevre konusunda ise hak kazandığı 3. ödül olması sebebiyle büyük gurur duyuyoruz. Mevcut projelerimiz ile hem marina ziyaretçilerimize hem de tekne sahiplerimize karada ve denizde çevreye karşı duyarlılığımızı aktarmayı, aynı zamanda diğer marinalara örnek olmayı hedefliyoruz. Umuyoruz 2022 yılında gerçekleştirmeyi planladığımız yeni projeler ile sualtı canlılığını arttırarak çevreye fayda sağlamaya devam edeceğiz.

Green Apple Uluslararası Şampiyonluk Ödülüne hak kazanan Çeşme Marina, aynı zamanda Green World Elçisi olarak Türkiye’yi 2022 Green Apple Ödüllerinde de temsil etme hakkı kazandı.

 

Kaynak: Marina Kedisi