DADD Ralli Karadeniz 2022 Başlıyor!

DADD Ralli Karadeniz 2022 Başlıyor!

Denizlerdeyiz Amatör Denizciler Derneği’nin (DADD) düzenlediği rallilerin en keyiflisi olarak bilinen DADD Ralli Karadeniz üç yıl sonra tekrar denizlere açılıyor! İstanbul Kıyı Marina‘dan yola çıkacak olan 30 tekne, Karadeniz kıyısı boyunca yemyeşil koyları ve masmavi limanları ziyaret edecek.

İLGİLİ:  Kıyı İstanbul Marina

2 AY SÜRECEK

2018 yılında düzenlenmeye başlayan ancak pandemi nedeniyle ara verilen Ralli, 27 Haziran Pazartesi günü açılışı yapılacak olan etkinlik sonrası 1 Temmuz Kabotaj Bayramı’nda, yaklaşık 15 yerli ve 15 yabancı katılımcısı ile tüm Avrupa ülkelerinden yerli – yabancı deniz severleri bir araya getirecek.

Gidiş Rotası

Gidiş Rotası

Dönüş Rotası

Dönüş Rotası

ÜLKEMİZİN EN GÜZEL KÖŞELERİNİ KEŞFEDECEKLER

Türkiye’nin tanıtımı adına büyük katkı sağlayacak olan DADD Karadeniz Rallisi bir yarıştan ziyade, yazın gelişi ile denizin mavisini ve ormanları keşfetmek isteyen macera severler için bir gezi rotası oluşturuyor. Almanya, İngiltere, Yeni Zelenda, Fransa, Slovenya, Avustralya gibi ülkelerden gelen yabancı denizciler, iki ay boyunca Karadeniz’de 27’si farklı 40 limanı 67 günde tanıyacak, ülkemizin en güzel köşelerini keşfedecekler. Ralliye katılan denizciler uğradıkları limanlarda tarihi ve turistik bölgeleri de ziyaret edecek.

Detaylı bilgi için DADD’nin ralli sayfasını ziyaret edebilirsiniz: https://www.denizlerdeyiz.org/geziler/ralli/daddralli-karadeniz-2022/