Muğla’nın Lüks Yatları Denizle Buluşuyor

Muğla’nın Lüks Yatları Denizle Buluşuyor

Türkiye’nin 1.484 kilometreyle en uzun kıyı şeridine sahip şehri Muğla, lüks yatlarla deniz turizmini hareketlendirecek.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında uygulanan kısıtlamanın kaldırılmasıyla deniz turizmi de hareketlenmeye başladı.

1.484 kilometreyle Türkiye’nin en uzun kıyı şeridine sahip ili Muğla’nın ünlü koylarında “mavi yolculuk” yapmak isteyen turistlerin birçoğu Gökova Körfezi, İngiliz Limanı, Çökertme, Göcek, Marmaris, Fethiye, Ölüdeniz, Kızılada, Datça ve Hisarönü koylarında mavi yolculuğa çıkıyor.

Sahipleri arasında yerli ve yabancı iş insanlarının da bulunduğu çok sayıda lüks yat, Türkiye’nin gözde tatil merkezi Muğla koylarını mesken tutmaya başladı. Maviyle yeşilin bütünleştiği koylarda demirleyen lüks yatlardaki misafirler, sessiz bir ortamda denize girerek günün yorgunluğunu atıyor.

İLGİLİ:  Yalıkavak Marina

Marmaris Marinalarından Koylara

Türkiye’nin en önemli mavi tur merkezlerinden Marmaris’deki marinalara çekilen, fiyatları milyonlarca doları bulan lüks yatlar ve tekneler de bakım ve onarımdan geçirildi.

Dış ve iç yüzey onarımından elektronik sistemlerine, motorlarından koltuklarına, mutfağından perdelerine kadar kışlık bakımları yapılan yatların son olarak boyaları yapılarak turizm sezonuna hazır hale getirildi.

Türkiye’nin karada en büyük yat kapasiteli marinalarının bulunduğu, Güney Ege’nin mavi tur merkezi ilçede, kış boyunca bakımı yapılan yat ve tekneler, turizm sezonunu için birer birer denizle buluşuyor.

 

Kaynak: A.A.