D-Marin Deniz Filmleri Festivali Başlıyor!

D-Marin Deniz Filmleri Festivali Başlıyor!

D-Marin Deniz Filmleri Festivali, D-Marin Turgutreis’te bir kez daha perdelerini açıyor. Bu yıl beşincisi düzenlenen festival, 27-30 Ağustos tarihleri arasında dört gece dört ayrı film gösteriminde açık havada yıldızların altında film ve denizseverleri buluşturuyor.

D-Marin Deniz Filmleri Açık Hava Sinemasında

D-Marin Turgutreis’te faaliyet gösteren Cinemarine Açık Hava Sineması’nın ev sahibi olduğu etkinlik, Naviga dergisiyle birlikte hayata geçiriliyor. Beşinci D-Marin Deniz Filmleri Festivali’nin programında sırasıyla Finest Hours (Zor Saatler), Legend of 1900 (1900 Efsanesi), In The Heart of The Sea (Denizin Ortasında) ve Dunkirk yer alacak. Ücretsiz gösterimler her gece saat 21:00’de başlayacak. Tekne sahipleriyle birlikte bölge halkına da açık olarak gerçekleştirilecek gösterimler sırasında pandemi önlemleri sebebiyle konuklar açık hava sinemasına ateş ölçümü yapıldıktan sonra maskeleriyle kabul edilecek; sosyal mesafe korunarak yerlerine alınacak.

Açılış filmi Finest Hours

Mavi dünyanın farklı yönlerini beyaz perdeye yansıtan festivalin açılış filmi Finest Hours, sahil güvenlik tarihinde en büyük gemi kurtarma operasyonunu anlatıyor.

İtalyan yönetmen Giuseppe Tornatore’nin hayatı transatlantikte geçen bir piyanistin hüzünlü hikayesini konu alan filmi Legend of 1900, başrolündeki Tim Roth’un oyunculuğuyla izleyicilerini 28 Ağustos’ta keyifli bir seyre çıkarıyor.

29 Ağustos’ta tüm zamanların en iyi romanlarından biri olarak kabul edilen Moby Dick’e ilham veren hikaye, izleyicileri Denizin Ortasında Essex gemisi mürettebatıyla balinaların izini sürmeye davet ediyor.

Festivalin kapanış filmi Dunkirk, 2. Dünya Savaşı’nda Alman ordusu tarafından Dunkirk kıyılarına sıkıştırılmış İngiliz ordusu ve müttefik askerlerinin tahliye edilmesi mücadelesini perdeye yansıtıyor. İngiltere’den Winston Churchill’in emriyle yüzebilen her şeyin Dunkirk’e doğru yola çıkması da dahil olmak üzere üç ayrı cepheden aktarılan bu görsel şölen, yönetmen Christopher Nolan’ın yorumuyla 106 dakika boyunca gözünüzü kırpmanıza izin vermiyor.

İLGİLİ:  Çeşme Marina'dan Denizciler İçin İnsan Kaynakları Portalı

Festival Programı

27 Ağustos: Finest Hours (Zor Saatler)

28 Ağustos: Legend of 1900 (1900 Efsanesi)

29 Ağustos: In The Heart of The Sea (Denizin Ortasında)

30 Ağustos: Dunkirk

 

Yer: D-Marin Turgutreis Cineamrin Açık Hava Sineması

Gösterim saati: 21:00

* Gösterimler ücretsizdir.

*15 yaş ve üzeri için uygundur.

http://www.denizfilmlerifestivali.com

D Marin Deniz Filmleri Festivali 2020