Marmaris Marinaları Yeni Sezona Hazır

Marmaris Marinaları Yeni Sezona Hazır

Deniz Ticaret Odası Marmaris Şubesi Başkanı Halil Bağlı, yaptığı açıklamada, Marmaris’in yat bakımı ve marinacılık açısından çok zengin olduğunu belirtti.

Marmaris’de yaklaşık 2 bin 500 yat kapasitesi olduğunu aktaran Bağlı, şöyle devam etti:

Bu 2 bin 500 yat kış boyu sezona hazırlandı. 1 Haziran itibarıyla yatların tam kapasite, günübirlik tur teknelerin yüzde 50 kapasiteyle seferlere çıkmasına izin verildi. Yatların sezon hazırlıkları bitti. Denize inmeye başladı. Son hazırlıklar yapılıyor, bakımını bitiren denizle buluşuyor.

Bağlı, Marmaris’te altyapısı tamamlanmış 4 marina olduğunu belirterek, “Bu marinalar Akdeniz’de isim yapmış marinalar. Yeterli altyapı, kışlama, bağlama ve bakım, tamir için imkanları mevcut. Yatların bakım onarım ve kışlama harcamaları bölgemizde ciddi bir gelir kaynağı.” dedi.

Marinalar İzole ve Temiz bir ortam sunuyor

İleriki günlerde hareketliliğin daha da artacağına inandıklarını vurgulayan Bağlı, “Yatlar, diğer konaklama tesisleriyle kıyaslandığı zaman daha izole, daha temiz bir ortam sunuyor. İzole bir tatil için en ideal mavi tur ve yat turizmi. Daha nezih ve sakin bir tatil için deniz turizmi tercih edilmeli.” diye konuştu.

“Türkiye’de güvenli şekilde mavi yolculuk yapılacak koy sayısı çok fazla”

Deniz Turizmi Birliği Derneği Başkanı Erkan Özatağ ise Türkiye’nin yat bakım ve onarımında dünyada adından söz ettirdiğini söyledi.

Bakım ve onarımların uluslararası standartlarda yapıldığına işaret eden Özatağ, yatların kış aylarında ekonomik yaşama da ciddi boyutta katkıları olduğunu ifade etti.

Turizmci Özay Akdoğan ise salgın sürecinde uzun süre evlerinde kalan insanların bölgeye özlem duyduklarını dile getirdi.

Artık denizle buluşma zamanının geldiğini belirten Akdoğan, “Mavi yolculuğun merkezi olarak kabul ettiğimiz Gökova ve Göcek, koylarımızın en çok yoğunluk yaşanacağı yerlerden. Türkiye’de güvenli şekilde mavi yolculuk yapılacak koy sayısı oldukça fazla. Misafirler kentteki el değmemiş bakir koylarda en güzel şekilde tatilini geçirebiliyor.” dedi.

İLGİLİ:  Doğuş Grubu'nun 3 Marinası İçin Rekabet Kuruluna Başvuruldu